Korzystasz ze starej wersji Komputeko. Będzie ona dostępna jeszcze przez pewien czas. Aby skorzystać z nowej wersji, przejdź na stronę https://komputeko.net/.

cx, jx, gx, hx, sx i ux są automatycznie konwertowane na litery diakrytyczne podczas pisania
Komputeko (esperancki skrót od Computer Terminology Collection lub "Prikomputila terminokolekto") to projekt internetowy międzynarodowego stowarzyszenia E@I. Projekt ma na celu stworzenie listy słownictwa komputerowego w jak największej liczbie języków, w celu promowania korzystania z poprawnie przetłumaczonych terminów. Zbyt często terminy komputerowe nie są poprawnie tłumaczone, ponieważ tłumacze nie mają dostępu do bezpłatnych profesjonalnych słowników online. Chcemy zaoferować możliwość nie tylko wyszukiwania słów, ale także wskazania jak największej liczby zasobów (z odsyłaczem do niego, jeśli jest dostępny), a także zapewnienia alternatywnych tłumaczeń.

Na tę chwilę (listopad 2018) zebraliśmy około 10 326 terminów związanych z komputerami, 10 148 z nich zostało przetłumaczonych na esperanto, 5166 na holenderski, 3961 na francuski, 3600 na niemiecki, 3290 na hiszpański i 1388 na polski. (Holenderski i hiszpański nie są dostępne podczas korzystania z polskiego interfejsu)

Są artykuły z Wikipedii dotyczące projektu Komputeko w języku angielskim i esperanto.


 
 
 

Strefa pobierania
Konwerter Unicode
Książki Komputeko
Źródła (w esperancie)
 
 
Klawiatura do liter rozszerzonego alfabetu
Narzędzie do korekty Lingvoilo

Klawiatury esperanckie
W alfabecie esperanckim znajduje się sześć liter diakrytycznych, których nie można pisać za pomocą zwykłych układów klawiatury Windows. Tajpi to program, który umożliwia łatwe wpisywanie tych liter bez modyfikowania układu klawiatury systemu. Tajpi został przetestowany pod kątem Windows 7, 8 i 10. Dowiedz się więcej na temat Tajpi

Polecam SwiftKey na urządzenia mobilne. Jest idealny dla użytkowników wielojęzycznych.
SwiftKey for Android - Google Play. SwiftKey for iOS (Apple) - iTunes.


Baza danych: 08/11/2018 | Strona internetowa: 10/11/2018